Kremy uniwersalne – jakie są różnice?

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej tzw. kosmetyków uniwersalnych. Uniwersalnych, ponieważ zawierają w sobie składniki, dzięki którym mogą zastąpić kilka innych preparatów. Do kosmetyków uniwersalnych można przede wszystkim zaliczyć kremy BB, CC oraz DD. Pytanie czym różnią się te specyfiki i jakie jest ich zastosowanie.

kremy bbGłówną cechą kremów BB jest to, iż delikatnie kryją skórę twarzy oraz ją nawilżają. Można zatem powiedzieć, że jest to połączenie kremu pielęgnacyjnego z podkładem. Stąd uniwersalność tego kremu. Zadaniem kremów BB jest przede wszystkim niwelowanie niewielkich niedoskonałości skóry twarzy, nawilżenie jej oraz ochrona przed promieniami UV. Krem przeznaczony jest dla cery normalnej.

Kremy CC przeznaczone są głównie dla cery z większymi problemami. Jest to cera trądzikowa, wrażliwa, tłusta, a także naczynkowa. W związku z tym główną zaletą tego kremu jest skuteczne maskowanie niedoskonałości skóry twarzy.

Od niedawna na rynku kosmetycznym dostępne są także kremy DD. Mają one za zadanie odmłodzenie twarzy. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych oraz tych dotyczących maskowania niedoskonałości posiada także właściwości przeciwzmarszczkowe. Można zatem powiedzieć, że jest to krem przeznaczony przede wszystkim dla skóry dojrzałej.

Kremy BB i kolejne ich odmiany z pewnością charakteryzuje ich skuteczność. To jaki z tych kremów zostanie wybrany zależy od potrzeb kobiety, a raczej od jej cery.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kremy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *