Krem BB – wynaleziony pół wieku temu, tak samo dobry dziś

Kremy BB to popularny kosmetyk cieszący się zainteresowaniem na całym świecie. BB to skrót od angielskiego beauty balm albo blemish balm, czyli balsam na niedoskonałości. Wynaleziony został w latach 60. XX wieku jako remedium na podrażnienia skóry i sposób kamuflowania zaczerwienień powstających po zabiegach laserowych. Dziś jest stosowany na co dzień przez panie chcące zadbać jednocześnie o ładny koloryt i pielęgnację skóry twarzy.

Kosmetyk wielozadaniowy

Krem BB łączy ze sobą funkcje kremu do twarzy i podkładu, najprościej można go określić jako mieszaninę tych dwóch kosmetyków. Jako alternatywa dla klasycznego podkładu zawiera niewielką ilość pigmentu, w związku z czym subtelnie kryje twarz zapewniając naturalny look. Nie ukryje poważniejszych zmian skórnych jak krosty i przebarwienia.
Ważną cechą kremu BB jest zawartość filtrów chroniących przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, zarówno UVA, jak i UVB.
W przeciwieństwie do zwykłego podkładu, którego zadaniem jest głównie ujednolicenie cery, taki krem spełnia też funkcję pielęgnacyjną. Zawiera składniki nawilżające cerę, najczęściej naturalne wyciągi z roślin, a wzbogacenie o minerały, witaminy i kwasy pozwala kompleksowo dbać o twarz.

Samodzielny kosmetyk lub baza

Jeśli cera nie jest szczególnie wymagająca, na twarzy nie ma czerwonych pajączków, mocnych przebarwień czy pryszczy, kremy 2w1 sprawdzą się jako rozwiązanie przejmujące funkcje zwykłego kremu i podkładu. Jeśli skóra potrzebuje silniejszego krycia, sprawdzą się jako baza pod makijaż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kremy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *